تلفن : 02122136064 همراه : 09121103570

فناوری نورد گرم 

1524 بازدید

کلاف +ورقه+فولادسازی +تولید ذوب و تختال+مکانیزم‌های پوسته‌زدایی+ورق سیاه+غیربراق+مصارف ساختمانی و سازه‌ای+صنعتی+فناوری نورد گرم +نورد تختال+شرایط گرم+۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد+

 

 

بر اساس وزن، نورد گرم در بین فرآیندهای تولیدی دارای مقام نخست است و دستگاه‌ها و روش‌های تولیدی این فرآیند تا حد زیادی تکامل‌یافته و استاندارد شده‌اند، به گونه‌ای که تولید محصولات مرغوب و یکنواخت به قیمت‌های ارزان به‌طور کامل میسر است. با وجود این، به علت گرانی و سنگینی دستگاه‌های نورد، محصولات نورد گرم تنها به شکل‌ها و اندازه‌های استاندارد شده که به دلیل تقاضای زیاد، تولید آنها اقتصادی است، عرضه می‌شوند. در نورد گرم شمش پـس از رسیدن به درجه حـرارت مورد نظر (معمولا بالاتر از ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد) در کوره‌های نورد از بین چند مجموعه غلتک در حال چرخش عبور کرده و با کاهش متوالی مقطع به شکل مورد نظر تبدیل می‌شود.

 

ورق‌های گرم نوردیده به محصولاتی گفته می‌شود که به وسیله نورد تختال (در شرایط گرم) به ضخامت مورد نظر رسیده و به صورت کلاف یا ورقه عرضه می‌شوند. ورق‌های گرم نوردیده یا به صورت لبه نوردی یا لبه اصلاح شده تحویل داده می‌شوند.

 ورق‌های گرم نوردیده تولیدی برای مصارف ساختمانی و سازه‌ای، صنعتی(پروفیل)، لوله‌های انتقال نفت و گاز، نورد دوباره و پوشش‌دهی کاربرد دارند که شاخص‌های کیفی آنها مانند آنالیز شیمیایی، ویژگی مکانیکی، تلرانس‌های ابعادی براساس درخواست مشتری و استانداردهای ملی و بین‌المللی برای بازارهای داخلی و صادراتی تولید، کنترل و عرضه می‌شوند. محدوده ابعادی قابل تولید در مجتمع فولاد سبا، ضخامت ۱/۵-۱۲/۵ میلی‌متر و عرض ۸۰۰-۱۵۶۰ میلی‌متر است.

ورق‌های فولادی گرم نوردیده اگرچه در فرآیند نورد به وسیله مکانیزم‌های پوسته‌زدایی، بهبود سطح داده می‌شوند اما به دلیل ماهیت دمایی نورد گرم در تماس با اتمسفر هوا سطحی غیربراق دارند و به همین دلیل در بازار مصرف به ورق سیاه معروفند که از این لحاظ با ورقه‌ای نورد سرد متفاوت هستند.

در فرآیند تولید ذوب و تختال در فولادسازی و ریخته‌گری کنترل‌های لازم روی آنالیز شیمیایی و ناخالصی‌ها انجام می‌شود و در فرآیند تولید ورق در نورد گرم شاخص‌های کیفی مانند ضخامت، عرض، پروفایل، شرایط سطح، لبه، بسته‌بندی کنترل و ارزیابی می‌شوند و درنهایت ویژگی مکانیکی ورق در آزمایشگاه آزمایش شده و تایید می‌شود.

 

بیشتر بدانید:

فناوری نورد سرد 

مصارف ورق‌های گرم و سرد فولادی

 

 


برچسب ها : کلاف ورقه فولادسازی تولید ذوب و تختال مکانیزم‌های پوسته‌زدایی ورق سیاه غیربراق مصارف ساختمانی و سازه‌ای صنعتی فناوری نورد گرم نورد تختال شرایط گرم ۱۱۰۰ درجه سانتی‌گراد

مدیر سایت 1397/05/18

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه